היי, וטוב שבאתם!דקל נוי

שמי דקל נוי, ויש לי שלוש אהבות בחיים:

1. לשחק,

2. לפתח משחקים,

3. לגרום לאחרים לשחק במשחקים שפיתחתי…


מאז ומעולם אהבתי משחקי חשיבה, חידות, פאזלים, תשבצים, וכל מה שגירה את המוח שלי.

כשהתבגרתי והצטרפתי לתנועת הנוער "השומר הצעיר", נוכחתי שאפשר לשלב בין משחק לבין חינוך, ואין סתירה בין השניים (או כמו שאמר אפלטון: "לא מתוך כפייה ילמד הנער, אלא מתוך משחק").


הניסיון עושה את ההבדל

כיום אני בעל ותק של כ- 20 שנה בתחום החינוך, בעל תואר בחינוך עם התמחות בחינוך דמוקרטי ותעודת הוראה, בוגר קורס גישור 28 שעות של מכון גבים, בוגר קורס מדריכי שחמט (בהצטיינות) מטעם האיגוד הישראלי לשחמט, בוגר קורס להוראה מתקדמת מטעם "מכון הגאון" בשיטת זילבר לפיתוח שיטות הוראה מתקדמות.


ההישגים

הניסיון שלי כולל הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים במרכזי מחוננים כדוגמת מרכז רון ורדי בראשון לציון, וכעשר שנים מדריך משחקי חשיבה בבתי ספר יסודיים דרך חברת אשכולות חשיבה המתמחה בפיתוח חשיבה באמצעות משחקים, בשיתוף עם תכנית קרב למעורבות בחינוך.  כמו כן עבדתי רבות עם תלמידים בסכנת נשירה מבית הספר בחטיבה הצעירה ובתיכון.

הוראת מחוננים

כמורה למשחקי חשיבה השתתפתי בטורנירים של משחקי חשיבה והובלתי את תלמידי לזכייה במדליית ארד באליפות הארץ (תחרות הכוללת מאות נבחרות מרחבי הארץ).


הניסיון הרב בהוראת משחקי חשיבה (אלפי תלמידים ומאות משחקים) איפשר לי לפתח שיטות מתקדמות של הוראה כך שאני מתמחה היום בתיווך בין המשחק לבין השחקן, גם כאשר השחקנים אינם בהכרח חובבי התחום.  


מילדים למבוגרים

מאז שפתחתי את העסק העצמאי העברתי עשרות הפעלות והרצאות מוצלחות, והסיבה שזה מצליח היא פשוטה: משחקי חשיבה זו הדרך הכי מהנה ואפקטיבית לשפר את כישורי המוח, וגם את הכישורים החברתיים והרגשיים, וכשהם משולבים בתרבות הפנאי – בערבי גיבוש, ימי הולדת ואירועים מיוחדים – ההנאה מהמשחקים ותחושת הסיפוק מה"כושר" שהמוח עובר, משלימים זה את זה ויוצרים חוויה בלתי נשכחת. 

 


אני עושה את זה היום עבור מגוון רחב של קהלים – כי אני יודע שזה אפקטיבי ורלוונטי גם לילדים וגם למבוגרים, גם כתהליך מתמשך וגם כערב חד פעמי שמיועד לגיבוש והנאה, ובעיקר – כי אני יודע שהעיסוק בתכנים האלה משפר את החיים!