אחת השאלות ששואלים אותי כל הזמן היא: "איזה משחקים אתה עושה?" כאילו שאם ידעו איזה משחקים אני עושה יעזור להם לקבל החלטה אם להזמין אותי כמפעיל או לא.

האמת היא שמאחורי השאלה הזאת מסתתר חשש (מוצדק), שאולי כל הנושא של משחקי חשיבה זה לא משהו שמתאים לכולם ולא יעניין את כל המשתתפים. נכון, זה נשמע מדליק בהתחלה, אבל כשחושבים על זה – ערב גיבוש או ערב חברתי נעשה אחרי שעות העבודה, לפעמים באמצע השבוע, בשעות שמונה וחצי-תשע בערב, אז עכשיו נביא לאנשים משחקי חשיבה? למי יש כוח לחשוב?

רוצים משהו קליל, משהו כיפי, משהו שיגרום לאנשים להרגיש נוח, ולא שעכשיו הם יוצאים מובכים בכל מיני שאלות של פסיכומטרי.

אז האם זה מתאים לכולם?

התשובה היא – כן.

ויש לכך שתי סיבות:

  1. מפעיל מקצועי ומנוסה מודע למצב שהקהל שבו נמצא ומעביר את ההפעלה שלו בהתאם.  כלומר אם זה שעות הבוקר במקום העבודה זו לא אותה התייחסות כמו שעות הערב בסלון של אחד המשתתפים. מפעיל מקצועי ידע להתאים את רמת האתגר למצב שבו המשתתפים נמצאים.
  2. משחקי חשיבה מפעילים אזורים במוח, שברגע שהם מופעלים – אף אחד לא יכול להישאר אדיש ולא להשתתף. נסו להיזכר איך אתם מגיבים כששואלים אתכם חידה מסקרנת. גם אם זה לפרק זמן קצר – אתם חייבים לנסות ולפתור.

השילוב של מפעיל מקצועי ומנוסה עם תכנים שבאופן טבעי מעוררים אותנו לפעולה, הוא שילוב מנצח שמבטיח השתתפות והנאה באחוז גבוה מאוד של המשתתפים…

למידע נוסף אתם מוזמנים לצפות בהרצאה קצרה שהעברתי בקרב קבוצת בעלי עסקים.