לא, זה לא פוסט בנושא ריגול, ולא הפכתי למומחה אפליקציות,

אבל היום רציתי לכתוב על אחת הסיבות שבגללה שווה שתהיה לכם אפליקציה להקלטת שיחות בטלפון.

קודם כל, כשאנשים שומעים על אפליקציה להקלטת שיחות הם חושבים שיש בזה משהו לא נעים, סודי, אולי לא כשר או אפילו לא חוקי…

אז קודם כל לגבי החוקיות של העניין, אני לא משפטן אבל למיטב ידיעתי ההקלטה כשלעצמה היא חוקית לגמרי, אבל השימוש בה – זה כבר סיפור אחר.

אם כן, למה בכלל להקליט שיחות? אני התקנתי את האפליקציה באופן עקרוני בשביל שתי סיבות עיקריות:

  1. שיהיה לי גיבוי מוקלט להבטחות שאני מקבל מנותני שירות כאלה ואחרים. החברות הגדולות בד"כ מקליטות בעצמן את השיחות, אבל הם לא ימהרו לתת לכם את ההקלטה אם תטענו משהו כנגדם. לכן עדיף שתהיה לכם הקלטה מקורית של השיחה.
  2. בשביל להיזכר בפרטים מסוימים שסיכמתי עם מישהו שדיברתי איתו בטלפון, ולא היה זמן או יכולת לרשום באותו רגע. נגיד כשמזמינים ממני ארוע או הפעלה אני שואל כמה שאלות כמו מה מטרת הארוע, כמה מוזמנים וכו'. אם לא רשמתי באותו רגע, לא יהיה נעים אחר כך אם אשאל שוב את אותן שאלות שכבר קיבלתי עליהן תשובה, אז הכי פשוט זה להאזין להקלטה ולשמוע מחדש את מה שנאמר.

אבל כל מה שנאמר עד עכשיו זו לא הסיבה לכתיבת הפוסט הזה!

הסיבה האמיתית היא, שאחרי הפעלות יומולדת או הפעלות אחרות, אני תמיד שמח לקבל עדויות ומשוב מבעלי הארוע, ולא תמיד נוח לאותם אנשים להיות מוקלטים או מצולמים. ועם זאת עדיין יש להם דברים טובים להגיד, הם פשוט רוצים להגיד את זה באופן טבעי, מבלי ההתרגשות שבידיעה שמקליטים אותם.

וכך קרה שלפני זמן מה קיבלתי שיחת טלפון, יום אחרי הפעלת יום הולדת מוצלחת, השיחה הגיעה מהאמא, וארכה כחמש דקות. היא התקשרה כדי להודות לי שוב, לשבח את ההפעלה ולספר על התגובות החמות שהיא קיבלה.

מצד אחד שמחתי לשמוע את התגובות החמות, ומצד שני היה לי חבל רק אני והיא שומעים את מה שנאמר…

אבל אז נזכרתי שהשיחה הזאת מוקלטת, ובאותו רגע ערכתי סרטון קצר שמביא את החצי דקה הראשונה של השיחה…  וכמה שמחתי שיש לי אפליקציה להקלטת שיחות!

אגב למי שתוהה, כמובן שקיבלתי את אישורה לפרסם את הסרטון 🙂