בית הספר של העידן החדש

 

היום כבר ידוע, בעידן טכנולוגי מתפתח אנו שואפים להצמיח את דור העתיד דרך פיתוח מיומנויות חשיבה מגוונות וחדשניות, מבלי להזניח את המיומנויות החברתיות-רגשיות הדרושות לאינטראקציה בין אישית אפקטיבית ומעצימה.    

 

על מנת ללמד גמישות מחשבתית עלינו לפתח גמישות מחשבתית בעצמנו, ולהכניס למוסד הלימודים שיטות ודרכי פעולה שעדיין לא נראו כמותם. 

 

התכנית "משחקי חשיבה מגנטיים" מורכבת משלושה חלקים:

 

  1. הקמת מתחם פיסי של שולחנות משחק ומשחקי קיר מגנטיים.

  2. מגוון פעילויות למורים ולתלמידים על בסיס חשיבה יצירתית ופיתוח מיומנויות חשיבה 

  3. פרוייקטים שנתיים מתמשכים וימי שיא מיוחדים

יתרונות התכנית: 

  1. תוכן מתחדש – בית הספר רוכש משחקים, אך מקבל הרבה מעבר לזה: שיעורים בחשיבה יצירתית מלמדים את התלמידים לייצר בעצמם גירסאות חדשות למשחקים, חידות תשבצים ופאזלים משלהם לשימוש תלמידים אחרים.

  2. ציוד מתחדש – בית הספר לא צריך לשמור את חלקי המשחקים בכספת נעולה מתוך חרדה לאובדן ובלאי.  התלמידים לומדים איך לייצר בעצמם את חלקי המשחקים המגנטיים בעזרת חומרי גלם זולים, יצירתיות וטאץ' אומנותי – כך שלכל תלמיד יש ערכה משלו.

  3. ציוד מתחדש 2 – בכל זאת על מנת לשמור על החלקים המקוריים בית הספר מקבל גם את קבצי הגרפיקה על מנת שיוכל להדפיס בעצמו ולהשלים בקלות כל מחסור של חלקים מהערכה המקורית.

  4. משחקים דיגיטליים ממוחשבים – בית הספר מקבל גישה לאתר ובו גירסאות ממוחשבות למשחקי השולחן, כך שמורים יכולים ללמד את המשחקים בעזרת המקרן הכיתתי, ותלמידים יכולים להתאמן בבית על מנת להשתפר או לקראת הטורניר הבית ספרי

  5. תהליכים שנתיים ופרוייקטים חדשניים – אולימפידה, טורנירים, תערוכות, תלמידים מלמדים תלמידים… הרבה אקשן לאורך השנה סביב משחקי החשיבה!  

  6. התכנית אינה דורשת שילוב של מדריך חיצוני בבית הספר. בית הספר מקבל את כל הכלים הדרושים על מנת להפעיל את התכנית באופן עצמאי תוך ליווי והכשרה מתאימה.